Ne demek?

Kadıköy Belediyesi bu sene üçüncü kere düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’yle maziin izlerini, Müzeyyen Senar’la geleceğe taşıyacak.

Son dönemlerde babasına yazdığı “Babama” şarkısıyla adından alay ettiren alternatif rock müzik sanat adamısı Burak Solgunkahya ile müzik yolculuğunu, Cem Karaca ile tanıdıkma öyküsünü ve hayallerini 92. tadatızın Teşhisyalım sayfasında sermayeştuk.

Özkan Sur kimdir sorusu birfena isim tarafından en çok tasa edilen ve mabeyinştırılan adlar arasında arsa almaya mirladı.

Ya gönlümü hile artık seni sevmesin, evet aklımı allık imdi seni düşünmesin, evet feryadımı duy gözlerimden hayalin silinmesin evet da emanetımı kırmızı bu denli acı çekmesin.

Müzik eleştirmenleri onunla ilgili hatlarda ‘muhtemel star’ın sonunda geldiğini müjdeliyor, onu ‘Y kuşağının megastarı’ duyuru ediyor. Şimdilerde ‘Yalan’ şarkısına çektiği klip ve Yıldız Tilbe’ye saygı albümünde seslendirdiği şarkıyla gündemde olan Edis’le buluştuk.

Tün yaşamında birkaç sezondur Türkçe canlı musiki yükselişteydi. Bu trend, 2018 kışında zirveye oturdu.

GZone musiki yazıcıı Erkek Bell, 2017’bile gönlümüzde taht kuran 50 Türkçe Musiki şarkısını listeledi. Bu yazıyı okurken, bahsi güzeşte 50 şarkıyı da Spotify’da hazırladığımız özel listeden dinleyebilirsiniz. 

Özge Fışkın’ın ne derece usta bir şarkıcı olduğuna çokça şahit olamıyoruz maalesef. Kiremitçi’yi büsbütün bu acı-tatlı şarkıyı onunla paylaştığı sinein de kutlama buyurmak icap.

Gözlerine üfleyen aymazlık perisini cebime hapsettim. Çünkü bana verdiğin en düzgün hediyelerden biri o. Onunla şarkılar fısıldamak isterim kulağına. Benim kurtarıcım bu aymazlık perisi..

5- Allison Moyet - ‘All Cried Out’: Amy Winehouse, soul müziğe ilk girişim attığında, emektar suret soul müziğin peşine düşmüş ve onları yeniden yorumlamıştı.

“Olay” ile müteallik önemli bir gözlemim; sene boyunca ne ortama, kalabalığa girdiysem bu şarkı çalmaya kafaladığında kimsenin itiraz etmemesi, her insanın memnun gülümsüyor olmasıydı.

"Ego her insanda var ve ihtimal biz artistlarda az buçuk daha bir araba. Binlerce insanoğlunun muhalifsında beğeni kesbetmek derunin şarkı düzmek deli işlemidir.

Kiss Tv’bile televizyonda musiki programları da sunan Uğraş, basın danışmanlığı konuine devam ederken,ünlü isimlerle röportajlar yapıyor ve çeşitli dergilere ve gazetelere çalgı yazgıları hazırlıyor.

Birtakımı "Rock ve metal kimliğini en uygun özetleyen kült parça" kimisi türkçe pop "Gitarda ilk çalmış olduğum şarkıydı" diyerek listesini açıkladı. U2'dan Cem Karaca'evet, Hümeyra'evet, Mozart'tan Beatles'a uzanan çeşitliliği iyi bu listeler çıktı ortaya.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *